גליון מקוון למשחקי תפקידים * נוסד יוני 2000 * גליון 28
GodLike
מאת אלון חספר
 בלי ששם לב אלון חספר סינג'ר את עצמו לכתוב לנו על שיטת המשחק הסופר הירואית הזו המתרחשת בעולם שלנו, פחות או יותר, על רקע מלחמת העולם השניה. לאחר שהספר ישב אצלי למעלה מחודשים הוא עבר הלאה למישהו יותר רציני והמישהו היותר רציני הזה כתב את הסקירה המקיפה הזו. לשיפוטכם.

מיתוס: אטלנטיס- הארץ
מאת זיו קיטרו
 היא ישבה במרתפי בניין העריכה למעלה מ4 חודשים... הכתבה הכי מדוברת של דימונס, בזמן  האחרון. לבסוף עזרנו אומץ והעלינו אותה לגליון זה ובכך אנחנו חותמים את סדרת כתבות האטלנטיס של זיו. הכתבה האחרונה מלאה בתיאורי נוף ומעבירה ככל הניתן את האווירה ששררה באי למראה הנופים.

המערב הפרוע- הימורים
מאת ניצן "טאז" בר
המערב הפרוע מבחינתי היה השבוע האחרון בו ניסינו להתקין את תכנת חשבשת על המחשב החדש של אימא שלי, את מספר הבעיות אני לא מסוגל למנות גם עם מחשב קריין וגרף העצבים שלי הגיע למספר פיקים השבוע. היו גם הימורים...
בכל מקרה, טאז מציג את החלק הבא בסדרת המערב הפרוע שלו, החלק הכי כלכלי והכי הגון הלא הם  ההימורים שהיו במערב הפרוע.

 מי מהמר שאני קורע את טאז בסנוקר?

עולם האמונה- חלק ב'- התחלת ההתחלות
מאת איתמר ראוך
על סיפורי הבריאה השונים שבמיתולוגיות. מה אפשר ללמוד מהן ולמה לא להאמין להם לרגע.  בכל מקרה, שימו את הויכוח התיאולוגי בצד וזכרו שזו פנטזיה אז מיתולוגיות זה לא הדבר הכי מופרך שיש לכם בקמפיין.

"בעיר הגדולה!"- שירותים עירוניים ומקומות שאסור לפספס- חלק א'
מאת זיו קיטרו
זיו קבר עצמו תחת עוד ערימה של חצץ ולקח על עצמו לכתוב עוד סדרת כתבות, הפעם מסביר על  חיי העיר, על האספקטים החברתיים השונים שבה קרי המקומות הציבוריים שניתן למצוא בה ולהרוס  במהלך ההרפתקה.

לשחק סדרות טלוויזיה- בעיות ופתרונות
מאת  ברוכי מלביץ'
כן, כן כולכם רוצים לשחק באפי... ורובכם גם ככה חיים 24 שעות ביממה במחשבה
שאתם זנדר אבל כולנו בסופו של דבר יודעים ש"זינה- הנסיכה הלוחמת"- זה הדבר האמיתי.
על הבעיות שבלשחק סדרות טלוויזיה ואף כמה פתרונות לבעיות אלו.


נאפס (לבריאות)- NPC
מאת מורטישיה
 "שלום, קוראים לי מורטישיה ואני נאפס", מורטישיה מסבירה לשחקנים למה הם נחותים משחקית למול הנאפסים ועומדת על כמה היבטים של משחק הדמויות ללא שחק או דמויות המנחה. בסוף כולם ישחקו נפאסים ולא יהיה במי להתעלל.

באר מנחים- אגואים גדולים ומחלות שליטה
מאת יהונתן זילבר וניר שיפר
מכירים את הויכוח המי יותר שווה- השוער או השחקנים? ניר שיפר ויהונתן זילבר
לוקחים את הויכוח הזה לתחום משחקי התפקידים ודנים בסוגייה שלכולנו כבר נמאס להיות  צודקים בה- מי יותר שווה, השחקן או המנחה. זה ועוד הרבה תיאורי רקע.

זן ואמנות משחקי התפקידים
מאת אביעד רוזנבוים
אחד הדברים שאתה לא רוצה להראות למי שלומד בטכניון זה משפטי זן "חכמים". אביעד רוזנבוים מסביר בפירוט את רזיה של ה"זן" בצירוף משלים ומשפטים ממש, אבל ממש, עמוקים (16 מטר לפחות). כמובן שהכתבה מגיעה בצירוף הסברים לשילוב עם משחקי תפקיידם (בצרפתית, אנגלית, רוסית וגואטמלית).

תמיד אותו דבר
מאת יובל אורנר
אורנר מציג את הזן הישן של המפלצים- השחקנים הכפייתים שבנו יום אחד דמות ב"אתה הגיבור"  ומאז לא יורדים ממנה.

שפות- איך לבנות שפה
מאת אמיר איתן
הכתבה המעולה שלי שהתעכבה מספר גליונות והחלטתי להכניס אותה כבר. על איך לבנות שפה, על מה לשים עין, איפה לתת דגשים, הבדלים בין שפות שונות, עד איזו רמת פירוט לרדת בבניית השפה ולמה זה טוב לבנות שפה- בהחלט אחת מיצירות המופת של העיתונאות בעשור האחרון שלא היתה מביישת כתבת פרוייקט של הCNN.

אוגדן ההרפתקות
מאת אמיר איתן
סוף כל סוף וברוך השם , יצא אוגדן ההרפתקות של העמותה. תודה לערן שחסך לי 10 שקל בקניתו ותודה ליד שמאל שלי שנאצלה להחזיק אותו במשך כמה שעות לפני שהגעתי לאוטו והתחלתי לנסוע הביתה. שמאלית, אני לא יודע מה הייתי עושה בלעדייך. הביקורת עומדת על איכות החוברת הזו ומסבירה פספוס אחד גדול שלדעתי קיים.

מורגן- לא שיש לי אשליות בקשר למורגן
מאת ערן בן-סער
לא שלי יש אשליות שלערן יש אשליות! הבחור הוזה ומשכונע, לא רק שהוא אלביס, אלא שכל העולם רוצה לשחק איתו סטלרס. הוא גם די בטוח שהוא קורע את כולם...
בכל מקרה, לפניכם עוד פרק הזוי בחייו של ערן.

מחשבות- על העמותה, על כנסים ועל איכות מול המוניות
מאת ערן בן-סער
לפעמים ערן מהרהר- קורה, גם לזקנים. בין הרהור על סטקים לבין הרהור על סקס לבין הרהור על לינוקס, סמים קשים וגיטרות הוא גם מהרהר על העמותה לפעמים... צוות דימונס עשה בדיקת ממוגרפיה ססמית למוח של ערן ומסתבר שערן הרהר לאורכם של 4 דפי וורד. הנה מה שהמחשב פלט...

ארינאה- קומיקס ישראלי ראשון
מאת רועי אברמוט וזיו קיטרו
 מי שהיה באייקון ראה את צמד היוצרים של ארינאה. חלקכם קניתם את הגליון הראשון ש ל הקומיקס וחלקכם אמר "לא ולא! אני קודם רוצה לראות מה רושמים על זה בדימונס!"- זו בדיוק הסיבה למה זיו ורועי החליטו לסקור בפניכם את ארינאה, הקומיקס שלכבודו נערך הראיון בגליון הקודם.עורך ראשי: אמיר "המלך" איתן • עורך לשוני: אריאל בר-נתן
צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר "חתימות אחר כך" איתן ויובל סרנה.
כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר "אני רוצה להיות כמוהו" איתן, אביעד פארן, יובל אורנר, יהונתן זילבר, ניצן בר, איתמר ראוך, ברוכי מלביץ' ואביעד רוזנבוים.
כתבים נוספים בגיליון זה: מורטישה, רועי אברמוט, ניר שיפר ואלון חספר.
עיצוב: ג'וני "ג'ונס" זילבר.

דוא"ל למכתבים ומאמריםdemontimes@demons.org.il 

עקב שיחה עם רועי אברמוט וערן בן-סער החלטתי להציג כאן, לפניכם, בחשיפה ראשונה, את האמת מאחורי העצבים של אנשי צוות דימונס ולעמוד לראשונה, על ההיבטים שלשליחת אי-מיילים, דיבור, הצקה או בקשה מכל אחד מהאנשים המצוינים הללו.

 מצד שמאל למעלה אתם יכולים לראות את ערן "לשעבר" בן-סער שגרף העצבים שלו מתאפיין בעלייה חדה ואסימפטוטה (שלא התחשק לי לצייר). שימו לב שיש קטע קטן בו ערן רק טיפה עצבני וזה המצב הטבעי שלו, וישנה נקודה אחת בודדת באיזור ראשית הצירים המציינת את ערן אוכל סטייקים- מצב אופורית על.

 מצד ימין למעלה אפשר לראות את גרף העצבים של זיו, שלא כמו ערן מכיל גם איזור שלילי וחותך את ציר הX את זיו, ניתן למצוא באופן סביר במצב שתוי ולכן עודף הרוגע שלו מביא אותי לאיזור התחתונים של צירהY. לעומת זאת אם מתקלל לו המחשב, הטלוויזיה,מישהו מתיישב לו על הקומיקסים או שהוא מגיע לכנס משחקי תפקידים וילדים מנוזלים רצים לחבק אותו,הוא יכול ללחוץ יד לערן, כי גם הוא נוסק לתקרה.

       

משמאל למטה, אפשר לראות את אבי "באר שבע" סבג.שבאופן כללי לא מכיר מה זה מצב עצבני והגרף שלו מתחיל ממצב רגוע עד כדי כאב ומשם רק יכול לרדת. שימו לב שלאורך זמן, כשT שואף לאינסוף (ציר הX), ערן וזיו כבר ממזמן מתים ואבי לעומת זאת , עדיין נהנה מהחיים ונמצא במצב של אופוריה קלינית.

מצד ימין למטה, לעומת זאת, אפשר לראות את גרף העצבים שלי- שוב בחור מאד רגוע למעט כמה פיקים, פה ושם. שימו לב שהיחידות של הגרף שלי הן בעשרות אלפי N (יחידות של עצבים) ושל השאר הן בקנה מידה קטן יותר. מה שאומר שכל פיק שלי גורף לגרפים של השאר להיראות שטוחים לגמרי.

 באשר לגרפים של יובל... לצערינו המחשבים של היום עדיין אינם מסוגלים לבנות גרף המתאר את המערכת הכאוטית הנקראית "עצביו של יובל סרנה" ולכן שיחה איתו צריכה להיפתח בזהירות.                       

 בכל מקרה... קחו את הגרפים הללו לתשומת ליבכם בפעם הבאה שאתם ניגשים לדבר עם אחד מהאנשים הללו.

 וואי, נשאר לי עוד מלא מקום להמשיך ולדבר אז רציתי להודות לכל מי שטרח והכין ושלח לי את הכתבות. יש מספר כתבות של חברי הצוות ומספר כתבות של כתבי חוץ שלא נכנסו בעיתון זה מכיוון שהיה טונה של חומר והייתי צריך לברור.             

התנצלותי הכנה לכל אלה שהצקתי להם לכל אורך החודש ובסוף כתבותיהם לא נכנסו- חודש הבא אני מבטיח שהן עולות!

אמיר איתן