דמויות מנחה

מאת: ערן בן-סער וזיו קיטרו

חלק עיקרי מעבודתו של מנחה משחק תפקידים הוא להכין דמויות שונות בעולמו ולשחק אותן כמיטב יכולתו. תכנון נכון של דמויות כאלו יכול להוות את ההבדל בין עלילה טובה שזרמה רע לעלילה טובה שזרמה נהדר.

 

משחקים בחצר האחורית

מאת: זיו קיטרו

משחקי תפקידים יכולים לרוץ בקלילות או שהם יכולים לגעת בנושאים קשים יותר. משחק על נושאים כאלו אינו קל, אך יכול להביא עמו סיפוק מהסוג שמשחק קליל לא יכול לספק לנו.

 

שיחות עם מורגן לה-פיי - הנה באה הרכבת וכולם נוסעים

מאת: ערן בן-סער ואבי סבג

ובכן... כלומר... איך נסביר את זה... אתם אוהבים חרקים?

 

אם תהיתם מהי תכלית הקיום

מאת: אבי סבג וזיו קיטרו

זה על במבה. מה עוד אפשר לומר? אה, כן, קופרניקוס מופיע כאן.

 

כי בתחבולות תעשה לך מלחמה

מאת: אבי סבג

יש שתי אפשרויות לקרב במשחק תפקידים. משעמעם, והדרך של אבי.

 

סוג אחר של פנטזיה

מאת: ערן בן-סער

פנטזיה קלאסית היא לא סגנון המשחק הכי ליבראלי שיש, היא גם לא אמורה להיות. אבל אם לוקחים את הפנטזיה מזווית קצת שונה אפשר למצוא דברים חדשים ומרתקים להפיק ממנה.

 

Shards of the Stone

מאת: אמיר איתן

משחק פנטזיה חדש מבית Obsidian בשיטת Fuzion. מאד חכם, מאד מומלץ. בג'ן קון האחרון הוא היה המשחק הנמכר ביותר מלבד המהדורה השלישית (כמובן).

 

הם תוקפים מכל הכיוונים

מאת: זיו קיטרו

משחק סופר גיבורים המבוסס על העולם של Marvel מתוצרת TSR (היום WOC) רואה אור חדש במהדורה נוצצת ומבטיחה.

 

Nephilim

מאת: אבי סבג

משחק תפקידים של מיסטיקה ותורות הנסתר. הוא לא חדש אבל הוא מאד שונה, בהוצאת החברה היותר טובים של שוק משחקי התפקידים - Chaosium שהביאו לנו כבר כמה וכמה יצירות מופת.

 

Fading Suns

מאת: איתי רוזן

שמשות דועכות הוא משחק עתידני המשלב מדע בדיוני, פנטזיה ומעט אימה. הדעות עליו חלוקות למדי, אבל לך תדע - אולי זה בשבילך.

 

שדה קרב ארץ / ל. רון האברד

מאת: זיו קיטרו

ספר מדע בדיוני ותיק שרואה כרגע הדפסה חדשה בעברית, כנראה לכבוד צאת הסרט המבוסס על הספר.

 

מקים המתים / שון סטיוארט

מאת: זיו קיטרו

מה הייתם עושים אם יום אחד הייתם מוצאים את הגופה שלכם? בעולם בו הדברים אינם כפי שהם נראים זו יכולה להיות סיטואציה עוד יותר גרועה ממה שהיא נשמעת.

 

 

טורים אישיים

 

חיית שטח: שיחות עם נוג - איך להיות ירוק ולהישאר בחיים

מאת: נוג

בהסתובבות ביער בין העולמות של העמותה לקידום משחקי תפקידים מצאנו את נוג, דמות מיומנת, מקצועית ואמינה. נוג נודב לכתוב אצלנו טור חודשי של עצות לדמויות.

 

דעות קדומות והארי פוטר

מאת: מר. שלום

למר. שלום יש כמה דברים להגיד לנו בתור... נקרא לזה משקיף מבחוץ. זהותו חסויה, אגב, מתוך חשש לשלומו האישי.

 

רוברט היינלין - הסופר שלי

מאת: אבי סבג

פינת הסופר שלי מתמקדת הפעם ברוברט היינלין, אחד מענקי המדע הבדיוני וסופר מדהים אך שנוי במחלוקת.

 

גיליון שישי, זה אומר חצי שנה לא? לא, כשחושבים על זה, זה אומר שבסוף הגיליון הזה יעברו שישה חודשים מאז עלה דימונס הראשון לרשת. זה כמו העניין עם המילניום, נכון שעכשיו שנת אלפיים אבל אנחנו עדיין באלף השני, רק כשתתחיל 2001 נהיה במילניום השלישי.

 

מצד שני קיבינימט עם כל הפורמאליות הזו, אני שונא זיוני שכל לשמם. זה כמו שכאשר אומרים (או לפחות היו אומרים) שאנחנו מדינה קטנה ומוקפת אויבים מישהו היה חייב לציין, ולא לשם בדיחה, שברמה המעשית ממערב יש לנו ים, ועד שהים התיכון לא יכריז מלחמה עלינו אנחנו לא ממש מוקפים אויבים.

 

אז זהו, זהו גיליון החצי שנה שלנו! ואם למישהו זה לא נראה, בעיה שלו. אגב, שיהיה ברור שאני כותב את זה כי בא לי, אין לזה שום קשר לעובדה שאבי נמצא בפריז עד יום שני! אני העורך - אני מחליט מה קורה פה! ברור!

 

אגב, אני רק רוצה לנצל הזדמנות זו ולהביע את מחאתי הרשמית כנגד הפוליטיקה הישראלית. עכשיו בחירות? לא יכולתם להודיע לפני שבועיים? היינו מוציאים גיליון מיוחד על פוליטיקה ותככים. איזה חוסר התחשבות, אין שום פרגון הדדי במדינה הזו.

 

היי, יש לי רעיון, אולי כדאי לנצל את טור העורך לספר לכם איזה גיליון מדהים יש לנו? אי! די עם העגבניות! אני אעשה את זה בדיסקרטיות, באמת. כן? סבבה! אני רק רץ להביא את צוות ההקרנה ששכרתי מערוץ 2.

 

היי, תחזרו! רגע...

 

ערן בן-סער