סקירות משחקי תפקידים

Legend of the five Rings - מערכת פנטזיה המתרחשת בעולם השואב את יסודותיו מיפן הפאודלית. מאת: אבי סבג.

Nightmares of Mine (הסיוט שלי) - חלומו הרטוב של כל מי ששקל להוסיף אלמנטים של אימה למשחק התפקידים שלו. מאת: אבי סבג.

Settlers of Catan (החלוצים של קטאן) - משחק לוח המשלב אלמנטים של מסחר משא ומתן והרבה חוכמה ותחמנות. מאת: אבי סבג ושחר המאירי.

מבוכים ודרקונים - מהדורה שלישית - קדימון שסקר את השיטה לפני פרסומה על פי השמועות ברשת והמידע שדלף. מאת: איתי רוזן.

SLA Industries עולם הקידמה או עולם האפילה? - משחק תפקידים עתידני זה מתרחש בעולם קר, מנוכר ולא נעים. מאת: זיו קיטרו.

מבוכים ודרקונים - מהדורה שלישית - ביקורת בונה, אך חצויה, על ההוצאה האחרונה של משחק התפקידים המפורסם ביותר. מאת: ערן בן-סער.

KULT - משחק תפקידים בעולם שכולו אשליה - מדובר במשחק לשחקנים בוגרים, זוהי סקירה יוצאת דופן למשחק יוצא דופן. מאתף אבי סבג.

מלחת הכוכבים - משחק התפקידים - סקירה של משחק התפקידים המבוסס על סדרת סרטי המדע הבדיוני המפורסמת ביותר אי פעם. מאת: זיו קיטרו.

בשר פיות - סקירה של משחק לוח מטורף של חברת קנזר ושות'. מאת: זיו קיטרו.

המדריך לשה"ם מהדורה שלישית - המדריך לשה"מ של המהדורה השלישית הוא קפיצת הדרך האמיתית של המהדורה הזו. מאת: איתי רוזן.

Monster Manual - מהדורה שלישית - החלק השלישי של ספרי החוקים במהדורה השלישית לא מבייש את הפירמה. מאת: ערן בן-סער.

Fuzion - The Generic Rules - שיטת פיוזן ניתנת להורדה בחינם מהרשת, כולל הרחבות רבות. האם היא שווה את זה? מאת: אבי סבג.

אם תרצו... תוכלו להיות אגדה (Everlasting) - משחק תפקידים חדשני יוצא לאור בחו"ל, וכנראה ייבוא לארץ. שונה ומעניין. מאת: זיו קיטרו.

HOL: Human Occupied Landfill - יש דברים שחורגים מכל הגדרה. זה אחד מהם. מאת: איתי רוזן.

Shard of the Stone - משחק פנטזיה חדש מבית Obsidian בשיטת Fuzion. מאת: אמיר איתן.

הם תוקפים מכל הכיוונים - משחק סופר גיבורים המבוסס על העולם של Marvel מתוצרת TSR (היום WOC). מאת: זיו קיטרו.

Nephilim - משחק תפקידים של מיסטיקה ותורות הנסתר. הוא לא חדש אבל הוא מאד שונה. מאת: אבי סבג.

Fading Suns - שמשות דועכות הוא משחק עתידני המשלב מדע בדיוני, פנטזיה ומעט אימה. מאת: איתי רוזן.

Cities & Knights - ערים ואבירים היא הרחבה חדשה למשחק המוצלח והמצליח "החלוצים של קטאן". מאת: אבי סבג ואמיר איתן.

Delta Green - דלתא גרין היא, קרוב לודאי, ההרחבה הטובה ביותר שנכתבה אי פעם למשחק תפקידים כלשהו. מאת: אבי סבג.

"באגס באני, אלמר פאד ויוסמיטי-סם טסים במטוס" - משחק תפקידים שמאפשר לך לשחק סרטים מצויירים. מאת: זיו קיטרו.

Unknown Armies - משחק מעולה של אימה אורבנית שידבר אל שחקני תפקידים מכל סוג. מאת: זיו קיטרו.

Continuum - משחק זה מתנהל כולו סביב מסע בזמן ומכיל כמה רעיונות מאד מקוריים. מאת: אבי סבג.

GURPS - סקירה של שיטת משחק התפקידים האוניברסאלית הפופולרית ביותר, ובצדק. מאת: ערן בן-סער.

GURPS Illuminati - הרחבת הקונספירציה של GURPS היא יחידה במינה, הן באיכותה והן ברעיונות המושרשים בה. מומלצת ללא קשר לשיטת המשחק שלך. מאת: אבי סבג.

GURPS Discworld - מי שמכיר את עולם הפנטזיה ההזוי של טרי פראצ'ט ישמח לגלות שספר ההרחבה שלו הוא מן המעולים שיש. מאת: ערן בן-סער.

Orkworld - סקירה על משחק פנטזיה שכבר נכתב עליו רבות, ב-Orkworld הרעיון הוא לשחק את האורקים המתוארים בו כגזע לכל דבר ותרבותו מפרטת יותר מאשר את כמות הניסיון שהוא שווה כמת. מאת: אבי סבג.

WitchCraft - סקירה של משחק האוקולט המעולה שיצא לאור מחדש. מבית היוצר של ארמגדון, המוכר יותר בארצנו הקטנטונת. מאת: אבי סבג.

אמבר - מזילאזני לווג'קיק - אי אפשר לדבר על אמבר המשחק בלי לדבר על אמבר העולם והרעיון. איילת פורסת לפנינו את שניהם, כל אחד יצירה בולטת בתחומו, בתחום הספרות ובתחום משחקי התפקידים. מאת: איילת אלוני.

Deadlands - משחק תפקידים המשלב את סוגת המערב הפרוע עם סוגת האימה. משחק יוצא דופן שבו משתמשים לא רק בקוביות, אלא גם בקלפי פוקר ואסימוני משחק. מאת: אבי סבג.

SpaceMaster - משחק המד"ב של חברת ICE (ז"ל) מועמד לקניה מחדש אחרי פירוק החברה, זה הוביל את איתי לסקור את המהדורה הנוכחית- שניתן עדיין להשיג עותקים ממנה. מאת: איתי רוזן.

Starfarers of Catan - משחק הלוח החדש מסדרת החלוצים של קאטאן – הפעם משחק חדש לחלוטין של ישוב קולוניות בחלל בעזרת חלליות, מסחר ותרבויות חוצניות. מאת: אמיר איתן.

Kingdoms of Kalamar - חברת Kenzer שהביאה לנו את אבירי שולחן האוכל, קומיקס משחקי התפקידים הפופולארי ביותר, מציגה לנו עולם פנטזיה המתאים בעיקר למו"ד 3 – אבל יכול להיות מאומץ על ידי כל מנחה פנטזיה בכל שיטה שהיא. מאת: ערן בן-סער.

The Keeper's Companion - זהו מעין "ספר למנחה" של משחק קתולהו, אבל כמו כל דבר של כאוזיום, זה גם הרבה, הרבה יותר מזה. מאת: זיו קיטרו.

Paranoia - משחק הפנזטיה הקלאסי הוא מו"ד, משחק האימה הקלאסי הוא Call of Cthulhu. משחק ההומור הקלאסי, וכנראה המוצלח ביותר, הוא פראנויה. לקרוא ולחשוש. מאת: אבי סבג.

Psionics Handbook - אחת ההרחבות הבולטות ביותר למהדורה השלישית של מו"ד היא הספר לבעלי כוחות הפסי. בדקנו אם אכן הוא מצדיק כריכה קשה. מאת: ערן בן-סער.

Star Wars - D20 - המשחק השני לשיטת D20 שהוציאה חברת WOTC (אחרי מו"ד 3, כמובן). זוהי מהדורה שלישית למשחק, ששתי המהדורות הקודמות שלו היו בשיטה אחרת ובהוצאת חברה אחרת. מאת: ערן בן-סער.

תוספות למו"ד - התוספות המוכרות ביותר למוד"מ היו ספרי ה-complete השונים. למו"ד 3 יש את הסדרה שלו ואיתי סוקר את השלישיה הפותחת שלה. מאת: איתי רוזן.

Stormbringer 5th Edition - משחק הפנטזיה האפילה Stormbringer של חברת כאוזיום ראה לאחרונה מהדורה חמישית (לרביעית, אגב, קראו !Elric). המשחק מבוסס על עולם הממלכות הצעירות מסיפורי אלריק של מייקל מורקוק. מאת: אבי סבג.

Hero Builder Guidebook - אחד מהספרים הראשונים שיצאו למהדורה השלישית של מו"ד מתקרא "המדריך לבניית גיבור". נשמע עמוק, האומנם. מאת: איתי רוזן.

Fading Suns D20 System - משחק המד"ב-פנטזיה המצליח Fading Suns יצא לאחרונה לאור בשיטת D20, איתי בוחן את המטמורפוזה המוזרה הזו. מאת: איתי רוזן.

ספר נוד - ספרו של נוד הוא חקירה אודות ההיסטוריה והמיתולוגיה של קין, ראשון הערפדים על פי המשחק וומפייר של חברת הזאב הלבן, שנכתבה, כמובן, על ידי אחד הערפדים. מאת: יובל יבנין.

הסודות והשתיקה - החברות הסודיות של בארסיב הוא הרחבה למשחק שחר האדמה אודות, כמובן, חברות סודיות בעולם המשחק. מעין מדריך פנטזיה-קונספירציה לעולם של בארסיב. מאת: אביעד פארן.

Warhammer Fantasy Roleplay - משחק תפקידים בסגנון הפנטזיה המבוסס על משחק האסטרטגיה הנושא אותו שם. מועמד ראוי למשחק או עוד מתחרה אומלל וחסר סיכוי מול אימפריית מו"ד? מאת: איתי רוזן.

הים השביעי - משחק הים השביעי כבר מוכר למדי בארץ, זהו משחק המבוסס על תקופת הרנסאנס ועל יורדי הים של פעם. מאת: אביעד פארן.

Ravenloft D20 - אחת המערכות המוצלחות ביותר של TSR זוכה להוצאה מחודשת למהדורה השלישית של מו"ד דרך בית היוצר של Sword & Sorcery, חברת הבת של White Wolf. מאת: ערן בן-סער.

יומני צדק - סקירה של משחק תפקידים חדש מז'אנר המדע הבדיוני, משחק של מד"ב "קשה" המתרחש בעתיד הקרוב ועיקרו מאבק בין כדור הארץ והמושבות הקרובות אליו למהגרים שהתיישבו בצדק והמושות הקרובות אליהם. מאת: חנן שיינפוקס.

תוספות למו"ד מהדורה שלישית – חלק שני - לפני מספר גיליונות סקר איתי את שלושת ההרחבות הראשונות למקצועות של מו"ד 3. מאז יצאו עוד שתי הרחבות, האחת לנוכלים ופייטנים והשניה לברברים, דרואידים וסיירים. מאת: איתי רוזן.

Abberant – מה היית עושה עם כוחות של אל - חובה לכל אוהבי העולמות העתידיים- אפלים שבינינו. חברת וויט-וולף מוציאה עוד עולם עשיר ומגוון כמו שאנחנו זוכרים מספריה הקודמים וזיו סוקר בדייקנות את האלמנטים המרכזיים של העולם הזה שמערב גם אמלנטים יותר קרובים לליבי כמו "קוואנטים". מאת: זיו קיטרו.

The Ultimate Martial Artist - ההרחבה הראשונה של המהדורה החמישית של שיטת הגיבור היא ההרחבה למשחקי המזרח הרחוק ואומנויות הלחימה השונות. מאת: ערן בן-סער.

 

סקירות ספרים וסופרים

לעולם לא עולם / ניל גיימן - ספרו המדהים, המוזר, החדשני והמרענן של ניל גיימן. מאת: ערן בן-סער.

כתום החורף / רוברט סילברברג - ספר מדע בדיוני מסקרן ושונה של רוברט סילברברג. מאת: אבי סבג.

טרילוגיית הרימום / דיוויד ברין - טרילוגית מדע בדיוני לא שגרתית המתורגמת על ידי אופוס. מאת: זיו קיטרו.

חולית - בית אטריידיס / בריאן הרברט וקוין אנדרסון - סיפורו של הדוכס לטו כשהיה צעיר, לפני אירועי הספר המקורי. מאת: אבי סבג.

הוקמון / מייקל מורקוק - אחד מהגיבורים הנצחיים של מייקל מורקוק הוא הוקמון, סביבו מתרחשת עלילת ספר פנטזיה אפל זה. מאת: אבי סבג.

ספר יום הדין / קוני ויליס - ספר יום הדין הוא ספר מד"ב קשה, מהולל ומרתק. למי שאוהב קריאה קצת יותר רצינית וקצת יותר עמוקה. מאת: זיו קיטרו.

אבק כוכבים / ניל גיימן - זהו ספר פנטזיה קסום שניתן להשיג הן באנגלית והן בעברית. מאת: אבי סבג.

קו זמן / מייקל קריטון - קו זמן הינו ספר השייך לתחום המד"ב שכתב, כמו זרע אנדרומדה הישן והטוב. מאת: זיו קיטרו.

גר בארץ נוכריה / רוברט היינלין - יצירת המופת של רוברט היינלין לדעת רבים ממעריציו. מאת: אבי סבג.

בחזרה לנרניה - סדרת נרניה היא אחת מיצירות המופת הקלאסיות של הפנטזיה שכתב ק. ס. לואיס. מאת: זיו קיטרו.

הרשת: טירת החלומות / סטפן באוקט - סדרת הרשת היא סדרת ספרי סייבר-פאנק שניתן להגדירה "סייבר-פאנק למתחילים". מאת: זיו קיטרו.

מארג פיונאבאר / גאי גבריאל קיי - אבי סוקר טרילוגית פנטזיה חדשה בהוצאת אופוס, שעוררה אצלו מחדש את החשק לפנטזיה. מאת: אבי סבג.

Weaveworld / קלייב בארקר - קלייב ברקר הוא סופר אימה מאד מפורסם, יצירה זו שלו גולשת לתחום הפנטזיה. מאת: זיו קיטרו.

וורט / ג'ף נון - ספר סייברפאנק מקורי ומעניין, מסופר חדש הפורץ לתחום במיומנות רבה. מאת: אבי סבג.

שדה קרב ארץ / ל. רון האברד - ספר מדע בדיוני ותיק שרואה כרגע הדפסה חדשה בעברית, כנראה לכבוד צאת הסרט המבוסס על הספר. מאת: זיו קיטרו.

מקים המתים / שון סטיוארט - מה הייתם עושים אם יום אחד הייתם מוצאים את הגופה שלכם? מאת: זיו קיטרו.

Daughter of the Empire / Raymond E. Feist & Janny Wurts - סקירה של ספר פנטזיה המושפע מהתרבות היפנית. מאת: אבי סבג.

שר השדים / רוג'ר זילאזני וג'יין לינדסקולד - ספר מרתק מאומן המד"ב והפנטזיה שנתן לנו את סדרת אמבר ואת אדון האור. מאת: זיו קיטרו.

Tigana / גאי גבריאל קיי - יצירה זו נכנסת לקטגוריית "ספרי החובה" של כל חובב אמיתי. מאת: אבי סבג.

Prospero's Children / Jan Siegal - סקירה של ספר פנטזיה מודרנית, שונה ושווה. מאת: זיו קיטרו.

סולאריס / סטנילב לם - לם הוא אחד הסופרים היותר מקוריים בז'אנר המד"ב, ספרו סולאריס מהווה יצירת מופת לכל דבר. מאת: אבי סבג.

שליטי עולם הטבעת / לארי ניבן - אחת מסדרת במד"ב המפורסמות ביותר היא סדרת עולם הטבעת של לארי ניבן. חלקה השלישי והשנוי במחלוקת ראה אור לאחרונה בעברית. מאת: ערן בן- סער.

בני מתושלח / רוברט היינלין - בני מתושלח הוא ספר קצר של היינלין העוסק בכמה סוגיות חברתיות מעניינות דרך סיפורם של בני הווארד שאורך חייהם ארוך בהרבה מזה של האדם הרגיל. מאת: זיו קיטרו.

ראיון עם הערפד / אן רייס - ראיון עם הערפד הוא ספרה הקלאסי של אן רייס שפתח את כל סדרת הערפדים שלה. אחד מספרי החובה לכל חובב של הז'אנר. מאת: אבי סבג.

Corum / Michael Moorcock - אחד מהגיבורים הנצחיים של מייקל מורקוק, כורום הוא דמות מרתקת ומעניינת לא פחות מאלריק, ויש החושבים שסיפורו שלו מעניין הרבה יותר (עורך עיתון זה, למשל). מאת: אבי סבג.

תשעה נסיכים לאמבר אבל מלך יש רק אחד - זיו בוחן את הסופר שהביא לנו את עשירית אמבר - רוג'ר ז'ילאז'ני, זכרונו לברכה, ומגלה לנו פרטים מחייו של האיש שהשפיע כה רבות על ז'אנר הפנטזיה. מאת: זיו קיטרו.

Blue Moon Rising / Simon R. Green - ספר פנטזיה יוצא דופן הנע בין הקליל לכבד ובין הקלישאה לסרקזם. מדכא וציני כאחד, זהו בהחלט לא סיפור על מעשי גבורה. מאת: ערן בן-סער.

Dune - House Harkonnen / Brian Herbert & Kevin Anderson - עוד חלק בסדרת המקדימים של חולית, הפעם הספר מתרכז בבית הארקונן, מי שיהיו לעתיד האויבים הגדולים של מוד'דיב. מאת: אבי סבג.

מועדון דיומא / ארטורו פרס - רברטה - ספר אודות ספרים, החיפוש אחר ספרים והתוצאות העלולות לבוא מכך. מאת: זיו קיטרו.

הקיבריאדה / סטניסלב לם - תקראו לזה ספר אגדות, אודיסאה אפילו, של ציביליזצית הרובוטים. אחת היצירות הטובות יותר של הסופר המעולה סטניסלב לם. מאת: אבי סבג.

מטוטולת פוקו / אומברו אקו - ספר השייך לז'אנר הקונספירציה, שהולך ותופס פופולאריות רבה בקהילה הישראלית. מאת: אבי סבג.

קורנס המכשפות / ג'יין סטנטון היצ'קוק - ספר מומלץ על מסע של גילוי ומוסר, שמו לא ממש מלמד על תוכנו, עדיף שתקראו לבד. מאת: זיו קיטרו.

Vittorio the Vampire / Anne Rice - ספר נוסף בסדרת כרוניקות הערפדים של אן רייס. הסדרה הכוללת את 'ראיון הם הערפד' ואת 'הערפד לסטט', למי שלא זיהה. מאת: אבי סבג.

ראי רחוק / ברברב טוכמן - ברור מה יקרה, אתם הולכים לרוץ בגועל ולצעוק שבדימונס ממליצים לכם על ספרי היסטוריה. מאת: אמיר איתן.

מלאך האופל / קלייב קאר - סיפור חקירה המתרחש בניו יורק, שלהי המאה ה-19. שונה מההמלצות הרגילות שלנו, אבל ספר מעולה. מאת: אבי סבג.

American Gods / Neil Gaiman - ספרו החדש של ניל גיימן, יוצר שהמלצנו על דפי עיתון זה על רבות מיצירותיו, אינו מבייש את המאסטרו. מאת: זיו קיטרו.

The Truth / Terry Pratchett - הספר העשרים וחמישי של עולם הדיסק גורר את העיר אנק-מורפורק, צורחת וצועקת, אל מחוץ למאת עטלף הפירות, כאשר הדפוס מגיע העירה יחד עם העיתון הראשון והחיפוש אחר האמת מתחיל. מאת: ערן בן-סער.

מייקל מורקוק הסופר שלי - מחווה מאבי לסופר האהוב עליו, שעדיין חיי ובועט בניגוד ליותר מדי מגדולי הפנטזיה. מאת: אבי סבג.

ספר הגולגולת / רוברט סילברברג - ספר הגולגלות הוא ספק ישן, יחסית, של סילברברג, אך עוצמתו לא נמוגה עם השנים. מאת: אבי סבג.

Perdido street station / China Miéville - ספר המשלב פנטזיה ואימה אורבנית שזכה להיקרות ספיר הסטימפאנק הטוב ביותר מאז גיבסון וסטרלינג. מאת: זיו קיטרו.

מאדים האדום - ספר מד"ב מהוצאות אופוס, הראשון מבין שלושה ספרים (שהאחרון מבניהם פורסם כשהוא מחולק לשני כרכים) העוסק בסיפורי ישוב מאדים בעתיד הקרוב אלינו. מאת: חנן שיינפוקס.

דיוויד אדינגס - ניצן מנצל את זכותו ככתב דימונס חדש לדחוף לנו מאמר על הסופר האהוב עליו. כאילו זה בכלל מזיז לאדינגס שכתבו עליו באיזה עיתון רולפליי ישראלי על הרשת. מאת: ניצן בר.

כישור הזמן - אתם יודעים שסדרת הספרים היחידה שאני יכול להמליץ עליה היא של בן ציון-קון. טאז, לעומת זאת מביע את דעתו על סדרת ספרים היקרה לליבו, סדרת ספרי "כישור הזמן" של רוברט ג'ורדן, ולא הוא לא חוסך מהכותב את הביקורת השלילית הקצרה שיש לו לחלוק. מאת: ניצן בר.

גנב הזמן / טרי פראצ'ט - בין אינהילציה אחת לשניה ערן, בעקבות הזמן שהתפנה לו, מספיק לקרוא ספרים ממש עבים ונותן לנו הצצה קלה לעוצר הדלתות ומועך הגו'קים החדש שהוא קרא- "גנב הזמן" של טרי פראצ'ט. מאת: ערן בן-סער.

כישור הזמן- הסדרה, רוברט ג'ורדן ומגמות בספרות הפנטזיה - הוא הבטיח והוא מקיים. נדהמתי לראות שנשארו אנשים כאלה בעולם. בוריס מסביר אספקטים שהרגיש שהוחמצו בכתבה בנושא זהה בגליון הקודם ומשלים את פיסות הפאזל לסיפור של רוברט ג'ורדן ואולי אף מצליח להרגיע כמה אוהבי ג'ורדן לחוצים. השוואה מעוררת מחשבה בין טולקין לכותבים אמיתיים... שווה להציץ. מאת: בוריס גרושקו.

 

סקירת קומיקס

Watchman - ביקורת על קומיקס יוצא דופן שידבר למי שמכרי כותרים כמו ה-sandman או preacher, אבל גם לקוראים אחרים. מאת: קרן שוורץ.

העורב / ג'יימס אובאר - העורב הוא אחד הקומיקסים האלטרנטיביים הבולטים בתחום, הוא עמוק, כואב ומכיל תובנה רבה. מאת: קרן שוורץ.

Preacher - סדרת הקומיקס המפורסמת של גארת' אניס היא מהמקוריות, השונות המצחיקות והאלימות יותר שניתן למצוא. מאת: זיו קיטרו.

Sandman / Neil Gaiman - הקומיקס, בה' הידיעה, לדעת כל כך הרבה מחובבי הז'אנר. יצירה זו חצתה גבולות ופנתה אל כל כך הרבה קוראים, מתחום הקומיקס ומחוצה לו. מאת: זיו קיטרו.

Hellblazer - הקומיקס יוצא הדופן הזה ראוי לציון משצי סיבות, הדמות המרתקת שבמרכזו, והעובדה כי שלושה סופרים שונים לקחו יד בלכתוב את עלילותיה. מאת: איתי רוזן.

Enemy Ace - קומיקס כבד על אודות המלחמה, משמעויותיה ותוצאותיה, ברמה המאד אישית. מאת: זיו קיטרו.

Lucifer - קומיקס על דמותו של לוציפר, השטן, כפי שהוא מופיע בסדרת הסנדמן של ניל גיימן. מאתף זיו קיטרו.

100 כדורים - סקירה של קומיקס מז'אנר המתח והקונספירציה. אינטנסיבי מאד ומרתק. מאת: זיו קיטרו.

Mous - קומיקס העוסק בשואה מזווית מאד שונה ובגישה מאד לא רגילה. כבד ומומלץ. מאת: אמיר איתן.

Rising Stars - קומיקס זה, מאת ג'י מייקל סטרזינסקי – יוצרה של בבילון 5, מתאר עולם רגיל אליו נולדו 113 גיבורי על. אחד מהם ישרוד. מאת: זיו קיטרו.

The magic of Aria - סקירת קומיקס שניתן להגדירו כפנטזיה, אחרי הכל הוא מתרכז בפיות. מאת: זיו קיטרו.

The Marquis: Dance Macabre - קומיקס אימה אפלולי ומרתק, לשעות לילה חשוכות ולימים בהם יש לך מספיק זמן למחשבות שלאחר הקריאה. מאת: זיו קיטרו.

Strange Kiss - אני לא בטוח אבל נראה לי שהכתבה מדברת על איזה וורן אליס אחד... אם אני הייתי ניר קיטרו לא הייתי חוזר הביתה, זיו כנראה לא ניקה מה שהוא טוען שהוא עשה שם. מאת: זיו קיטרו.

Stranger Kisses - רוצים עוד? אם קראתם את הביקורת של זיו למעלה אז בטוח שכן! זיו מרחיב ומבקר גם את הקומיקס הזה של וורן אליס. מאת: זיו קיטרו.

 

סקירת סרטים

דרקונים בשמי קיץ - גם לסרטים אנו שולחים יד. ניר וזיו מספרים על אחד מסרטי הפנטזיה המוכרים יותר: מעוף הדרקונים. מאת: זיו וניר קיטרו.

העורב - והנה הסרט המצליח שיצא בעקבות הקומיקס. מאת: זיו וניר קיטרו.

Dogma - סרט מוזר, מצחיק ועמוק על תיאולוגיה, דת, אלוהים והשליח השלוש עשרה. מאת: אמיר איתן.

בריכת הגנים טובעת - סקירה של הסרט X-Man שביקר אותנו לאחרונה. מאת: זיו וניר קיטרו.

אל המקום בו אסור, אבל לעולם, לפנות שמאלה! - סקירה של שני סרטי פנטזיה קלאסיים: המבוך והקריסטל השחור, שניהם של ג'ים הנסון.

חניבעל - סרט ההמשך ליצירה המדהימה "שתיקת הכבשים", עד כמה הוא מתקרב לרמת קודמו? מאת: אמיר איתן.

אהבה היא רגש שלא מוערך, היא יכולה לפעמים להציל חיים... - סרט בשם "אלמוות", שאם להודות על האמת המאמר עליו מכיל מעט מאד פרטים. לא כי צמצמנו, כי כל ספויילר לסרט הזה הוא בילתי נסבל ולא יעלה על הדעת. לראות. מאת: זיו וניר קיטרו.

רומן פולנסקי נגד השטן - סקירת הסרט השער התשיעי המבוסס על הספר מועדון דיומא (שגם עליו כתב זיו לגיליון זה). מאת: זיו קיטרו.

עט הסקנדל - הסרט "עט הסקנדל" עוסק במרקיז דה-סאד מזווית קצת שונה, זווית מאבקו לשפיות, לאהבה ולחופש. מאת: זיו קיטרו.

Final Fantasy: The Spirit Within - סרט הקולנוע Final Fantasy, שהינו חלק מסדרת המשחקים המצליחה, משך אליו את כל המערכת, כמעט. ניר וזיו מאד נהנו. מאת: ניר וזיו קיטרו.

שר הטבעות – חבורת הטבעת - מובן שנדבר על הסרט, אלא מה? מאת: אבי סבג.

ממעמקי הגיהינום  - הסרט החדש ממעמקי הגיהינום, המבוסס על הקומיקס From Hell המצויין, מוקרן החודש בארצנו. מדובר בסרט אפלולי החוזר, בפעם המי יודע כמה, לסיפורו של ג'ק המרטש. מאת: זיו קיטרו.

מלחמת הכוכבים – הכניסה לפלצני סטאר וורס אסורה - ג'וני שנא את הסרט הזה, בטירוף. יש כאן יותר ירידות על הסרט מאשר שורות בסרט המקורי. מאת: יהונתן זילבר.

סטאר וורס – מלחמת המגוחכים - מר שלום נהנה בטירוף מהסרט הזה, הוא ממליץ עליו בחו... אה, שיט, התבלבלתי בינו לבין ג'וני. אין לי כוח לשנות, תחליפו בראש בין הטיזרים של שתי הסקירות. מאת: מר שלום.

ספיידרמן הסרט - אחרי שסיים את הדייסה שלו ערן החליט לפגוע לי ולזיו בנקודה רגישה ולרדת קלות על סרט שבו משתתפת קירסטין דנסט.לא רק שהוא יחטוף ממני ומזיו מכות אלא גם משירי שעד רגעים אלו ממש לא ידעה שבעלה הבוגד ראה את הסרט לפניה. ביקורת דו צדדית שמסבירה בקצרה את ההצלחות והפיקשושים של הסרט. מאת: ערן בן-סער.

 

סקירות מחשב ורשת

אוטופיה - הממלכה הפרטית שלכם - רציתם פעם לנהל את הברונות הפרטית שלכם? באינטרנט ניתן לעשות זאת. מאת: זיו קיטרו.

Nethack - הממותה החיה והבועטת האחרונה מהתקופה שבה אנשים עוד ציירו את המספרים על הקוביות שלהם עם טוש. מאת: טל גוטמן.

Baldur's Gate - משחק פנטזיה ממוחשב, שאולי כבר קצת ישן, אבל אחד מהמהנים ביותר. מאת: עידו תמיר.

Final Fantasy VII - משחק מחשב יוצא דופן בעלילתו המורכבת, שלא היתה מביישת משחק תפקידים או ספר טוב. מאת: מר שלום.

אינדקס ראשי | פורום | עיתון|  ספריה | ארכיון | מערכת